בכל מקום שאתה רואה עסק מצליח, מישהו פעם החלטה עם אומץ-כללי שיקולים פיטר דרוקר, הטווחים, למרבה המזל להשפיע על חברות יש כלי ניהול מכיר אותה אחיזה יכול להבטיח רווחים טובים והאתגרים מעל לכל, הזדמנויות אשר עלול להתרחש בסביבה בה הם פועלים. במקרה ונצואלה, תכנון אסטרטגי חיוני בניהול טוב, ומעל הכל, על המאפיינים של תרחיש הסוערת כי כעת פונה, יש לו השפעה רבה על מפעלים, בעיקר על תעשיות קטנות/בינוניות, נתון את ההשפעה של ממשלה חדשה שתוצאתם פעולות אשר השפיעו משמעותית על אופן הפעולה של ארגונים, התפוקה שלו, בעיקר מחשש אלה הפנים מערכת סוציאליסטית מעולם לא היו בשימוש. זוהי עובדה, כי מול מציאות זו צריך חברות באמצעות ניהול נכון עם החזון, בהתאם לדרישות של נושאים ניהוליים מודרני, להתמקד לקיחת נאותה אסטרטגי תכנון ניהול, התכונות של התרחיש, נסיבות חדשות של פתיחות, תחרות, הזדמנויות, בריתות, קורס מסחר ומדיניות חוץ חדש, את השפעת הגלובליזציה, אשר הופכת דינמיקה גדל יותר ויותר, אשר החברות של האזור לקחת מאוד רציני חובת צורך לשינוי רדיקלי בשום צורה כי פעלו. נוהלי הישן שדרכו מאובטחת הצלחה מכיוון שהם אינם מהווים ערובה כלשהי כדי להתמודד עם המצב. לשיטות ניהול נגזר מפרדיגמה חדשה רעיונית (גישות, אמונות, סטנדרטים וכללים). היבט זה אוניברסיטאות, בתי ספר של ניהול, תוכניות לתואר שני שלה צריך לשקול ולספק ידע מדויק כדי לנצל הזדמנויות ולהבטיח את השינויים לטובת אותם, הדרכה, הכשרה לאנשי מקצוע מתאים למטרה זו. שקול, זה מצב חדש שבו מתחילה לפעול משתנים חדשים של חיתחות ומורכבות יותר, הם הכרחי לחברות הלאומית, ושפה להכין כראוי בתחום התכנון האסטרטגי מי הוא ידוע גם בשם ניהול אסטרטגי או אסטרטגיה עסקית.

ידע קולקטיבי, היא כי יש פער גדול בתחום אסטרטגיה עסקית, באחוז גדול של חברות, ואלה שיש להם יחידות ולהראות תהליכי תכנון אסטרטגי, קשיחות להפריע בתהליך של אסטרטגיות המתאימות החולשות הגדולות עדיין. מצב זה מעמיד ב יתד, לא יותר ולא שום דבר פחות ההישרדות של החברה. מכאן, הצורך להתגבר על חסרונות אלה, שמטרתו היא לתרום לשיפור היכולות של הארגון כדי לעמוד באתגרים של הגלובליזציה, והגברת. רקע קצר ידוע, לפני כניסתם של הממשלה החדשה של המהפכה הבוליברית עם ניהול סגן אלוף הוגו צ'אבס Fr?as, הנשיא הנוכחי שלה, החברות של האזור חי השלווה של סביבה יציבה יחסית, ללא זעזועים משמעותיים וספירת עם הגנות להם לשרוד ולהצליח למרות העלויות, רמות איכות הפרודוקטיביות שלהם מוצרים ושירותים וחוסר דאגה פיתוח משאבי אנוש, שירותים ציבוריים יעיל, וכו ', חברות אשר לא היה לכבוש את השווקיםפיתוח אסטרטגיות, כי זו הוענקה על ידי החסד של המדינה השלטת בזמן שהתקיימה ובמקומיים הגדול על ידי החברות בפונקציות כגון תחזוקה, פיתוח משאבי אנוש, בפרט על-ידי העיצוב של אסטרטגיות עסקיות. להיות מוצדק נרחב רציונליות anti-competitive anticompetividad אשר פעלה החברה.

בתחילת של הממשל הנוכחי עם תוכניות שלה, פתיחות כלכלית חדשה, השפעתה על המגזר פרודוקטיבי, במיוחד עם ההתעניינות שלך כדי למנוע מונופולים, בשילוב עם מדיניות מס משמעותיים, מיסוי, הגבלות, השפיעה ברצינות בהתנהגות ארגונית מ ארגון תעשיות קטנות/בינוניות, במיוחד, גורמת לו רעידת אדמה מאוד רלוונטי רבים בפעולתו עד בסופו של דבר, כי כמה יש מסוגר, הנותרים יש מחדש שלה אופרנדי השיטה המסורתית אשר הראו כל בכשלונות שלו, אי יעילות לשרת את החברה בהקשר של גידול תחרות, חוסר יציבות, מהתסיסה של הסביבה. לכן הופך הכרחי אחר היחס, מיומנות, החזון של הנהלה חדשה, אשר צריך להחליף את השיטות הישנות, ידע, כלים, רעיונות חדשים, קריטריונים, שיטות, להציג תוכניות, תוכניות, אסטרטגיות כדי לאפשר לחברות להגיש הפוטנציאל שלהם אשר מבטיח להם תחרותי בהשתתפות בתרחיש הלאומי הנוכחי. מעט מאוד חברות ומוסדות באזור, הצליחו לנבא, לפני 1998, שינויים שהתרחשו לאחר מכן. מעט מאוד אנשים או חברות יכול לחזות את הכללת מהירה של ונצואלה של הכלכלה העולמית, שינויים מרובים הקשורים עם עובדה זו. מ- 1998 הסביבה הפך כל כך דרמטי, עם השלכות משמעותיות עבור חברות בארץ. מרגע זה חווים ארגונים, פרטי, ציבורי, משתנה בסביבה, המוביל בתורו של מורכבות, מהתסיסה שאליו לא הוכנו. סביבה מרותק הלאומי גיאוגרפיה חיזק הדגם החלפת יבוא ומדיניות של protectionist, אנו יכניסו אותנו בממד הכללית; יחסית קבוע משתנים במונחים של האינפלציה, שער החליפין, שיעור הריבית ודמי, עוברים לשלב שבו המשתנים באותה אלה משתנים מדי יום, עם סדרה של שינויים, כגון פתיחות כלכלית תחרות בינלאומית, לשחרור של מחירים, הגבלים עסקיים, מדיניות הסחר של הרפורמה, ביזור, הרפורמה של המגזר הפיננסי, וכו '. הוא מתמודד עם מציאות זו שבו יותר ויותר לציין את השכיחות של המשתנים של מגירה של המדינה החדשה, כגון אלה שמקורם הגלובליזציה, יש צורך ניהול להזדהות יותר עם השימוש תכנון אסטרטגי ולהיות ערניים מאוד l בתכנון ויישום של אסטרטגיות יש השלכות ברחבי הארגון, בכל אחת מערכות משנה שמרכיבים אותו. אסטרטגיות יש השפעות דיפרנציאלית בכל אחד את מערכות משנה, דרישה זו רמה של disaggregation של כל השלבים, באותה מידה אסטרטגיות צריכה להיעשות תפעולי, ומשם נגזר הצורך לגבש יעדים ומטרות. לעשות את כל זה, למה?, פשוט משום: מספקת עקביות וחזון לעתיד המאמצים של החברה. זוהי תרומה מרכזית להתגבר על "הקצר-termism" בניהול החברה. יצירת יכולת ניתוח סביבה שיטתית את ההשפעות של זה על החברה בתוך הארגון. כיום, היבט זה יש משמעות רבה עבור מפעלים באזור. מאפשר לפתח תקשורת גדול בין המנהלים של הארגון, במובן זה יוצר תנאים להבטחת באחידות ארגונית גדולה יותר. ניתוח הסביבה של ה הזדמנויות איומים, כמו גם המחקר של עוצמות, חולשות פנימיות, מאפשר לפתח השקפה מוטה פחות של המשתנים המשפיעים על החברה. תכנון אסטרטגי פיתחה מגוון רחב של כלי רב ערך עבור יישום ופיתוח מתודולוגיות ותכנון.