זמן רב לפני, כי השימוש במערכות הזרקת דלק, השתנתה כדי קרבורטורים נרחב, לפחות בעולם של כלי רכב. אך הדבר אינו נכון כאשר אנו מדברים על רכב דו-גלגלי. בואו לראות קצת מה זה כל כוח המערכת, בואו נסתכל על מציאות ומיתוסים על האופניים כדי הזרקת. כדי להתחיל לתאר מערכות הזרקת אפשר לומר, כי זה מערכת של אספקת דלק עבור מנועי בעירה פנימית. מאפשר הזרקת מינון טוב יותר של דלק, הודות אלקטרוניקה, חיישנים שונים יכול להיות תערובת הומוגנית בהתאם לצרכים של הנהג, ושל תקנות איכות הסביבה נגד זיהום. מערכות הזרקת דלק יכול להיות בנקודה אחת או multipoint. זו קשורה המספר של חרירי כי יש את המערכת, monopuntos יש זרבובית יחיד עבור כל הצילינדרים, בזמן multipoint יש injector עבור כל גליל של המנוע.

מחשבונים אלקטרוניים הזרקה (הידוע גם בשם ECU או ECM) טיפל חלק ההצתה בתהליך בעירה; יש גם מפה של זריקה עבור כל תנאי השימוש ואת המנוע, המאפשר לשפר את הביצועים ואת הצריכה בכל הנסיבות. הצעדים הראשונים של הזרקת אירעה בשנת 1980, המשמש את המחשב הראשון היה הזרקה עקיפה, אשר מורכב ב ההזרקה של דלק ביריעה צריכת?יתר; בשנים שלאחר המתגלים, לכוון זריקה, אשר מורכב של הזרקת הדלק בתוך תא הבעירה. המערכת השנייה מתאימה יותר צמצום צריכת דלק. לפני שהמשכנו קרבורטורים, בואו נדבר על למדה החללית, המהווה חלק של מערכת הזרקה. למבדא העצמית הוא מכשיר אשר מותקן בצינור הפליטה לפני הזרז, אשר מקבל נתוני התצורה של גזי הפליטה ובהתאם, הקריאה שלך, הזמנות הזרקת התיקונים הנדרשים המשך היחסים במצב אופטימלי שלה.

. לחץ כאן עמוס גלעד ומצא עוד . עכשיו, בוא נדבר על הקרבורטור; יש חלוקה דלק ואוויר מעורבבים ואיפה בחלק אחר איפה הדלק מאוחסנים (קובה). חלקים אלה מחולקים אך מחוברים באמצעות הצינור הראשי. במרוץ של צריכת?יתר מנוע נמוך הבוכנה בתוך צילינדר, צילינדר בלחץ מקטין, מתנשף שואב האבק, קרבורטור, צריכת?יתר זורם עד הגליל. כאשר האוויר הזה עובר דרך החלק הצר של הקרבורטור, עלייתו של מהירות, ושואבת את הדלק של הצינור הראשי. בנזין aspirated הזה מפוצץ ויש מפוזרים על ידי זרימת אוויר, מעורבב עם האוויר. תערובת אוויר הדלק ואז נשאבת לתוך הגליל. כמות אוויר נשלטת על ידי שסתום הוויסות מחובר המצערת, ובכך לקבוע את הכמות של תערובת אויר\/דלק היה גרוע. ובכן, שכבר הוזכרו בקצרה מהו הדלק כל מערכת ההזנה. לעומת זאת, ישראל כץ בהחלט מבין את הסיפור. עכשיו מגיעה השאלה הגדולה. הדבר הטוב ביותר? ואת האמת, עבור רבים, השאלה אינה פשוטה, אך באמת זה! קרבורטור התפתח מה שאנחנו יודעים היום כמו הזריקה, טכנולוגיה הרבה יותר מודרני, נקבל יותר כוח, יותר צריכת הדלק, ואנחנו גם פחות נזק לסביבה. תעשיית הרכב, היה הראשון כדי להשתתף הזרקת 90% של הדגמים שלה, ובעוד אנו רואים על אופנועים עדיין לא כל כך פופולרי, זה פשוט עניין של עלות. אבל עין, בינוני כל אופנועים הזחה גבוהה בשימוש בהזרקה, רק מאייד קיים היום עבור הרצועה של אופנועים של עקירה מנוע נמוכה, איפה העלות של מערכת הזרקת יהיה המחיר הסופי. בין המלעיזים של הזרקת אנו מוצאים כי הטירה אומר קרא הרבה יותר גדול יש עלות תחזוקה. אם משהו נכשל, השירות הוא הרבה יותר יקר. נכון שהקרבורטור הזה זה משהו כל כך פשוט כי מישהו מעז לשים את ידו, ולכן לא צריך להיות מומחה או ציוד יקר עבור עובד על זה, אבל השאלה כמה צרות מביא את מערכת ההזרקה, התשובה היא… הרבה פחות מאשר קרבורטור. בין אם נרצה או לא, הזרקת דלק אלקטרונית היא מגמה, כמו נתנגד, בעוד מספר שנים, הם לא יהיה קיים בלי האופנוע שלה. מידע נוסף על:.