החברות שלנו בו עובד הרווחת מדיניות הקפיטליסטית, נראה לא להיות בחירה, לא פחות, אם אתה רוצה לענות על הצרכים המוטלים על-ידי החברה עצמה, כלומר, גברים צריך לעבוד כדי לקבל פרס כספי בתמורה, וכך לשלם על הכל מה שאתם צורכים (אם אלה צרכים בסיסיים או לא); במובן זה, הכניסה בתחום דיני העבודה הפכה להיות משימה נדרש בעיקר כל האנשים עדיין. בסופו של דבר, כל אחד ואחד האנשים מחפשים אחד בדרך זו או אחרת לשמש, במקרים הטובים ביותר, הם בחרו היכן לעבוד, וכן בתמונה אמיתית יותר, שבו קיבל אותם. בדרך זו, הוא נפוץ למצוא אנשים העוסקת בפעילות אשר לא מאומנת היטב, אך כי ככל האפשר יכול להתבצע. בהתחלה, אפשר היה לחשוב כי תופעה זו אופיינית של סקטורים חברתיים שבו גברים שאין להם השכלה גבוהה, והוא כי לפיכך, הן הזדמנויות עבודה רק עסקאות שונות, עם זאת, מצב זה אינו ייחודי לאוכלוסיה זו, שכן אנשי מקצוע יש צורך גם בתרחיש זה. במקרה כי כאן הם מעונינים לעסוק היא של מורים בחינוך הגבוה, כי למרבה הצער הרבה אנשים שתפקידם הוא להיות מול קבוצה, אבל שאת העבודה היא לא את מה שהם רוצים, הם קיימים עקב נסיבות ומבחר לא.

שנה אחרי שנה, אנשי מקצוע השייכת דיסציפלינות אקדמיות שונות, כפי שהוא טבעי, הספר להשכלה גבוהה אינספור כמות כדי המונח הכנה מהם שמציעים את שירותיהם מקצועי בתחומי ריפוי בעיסוק שונים, רבים מהם לנהל לכבוש מקומות שלא עולים בקנה אחד עם האינטרסים שלך ואת כישורי, עם זאת, חלק יותר אינן פועלות עם גורלם נדחות. מאז הניצול לצרכים כלכליים, הוא לאחר מכן כאשר אתר נופש כדי להחיל עבור משרות, אשר אף לא חלק על סדרי העדיפויות שלהם, כדי לסייע לפתור את ההוצאות המיידית שלהם. למרבה הצער, באחד המגזרים המוכרת ביותר לתרגול זה בתחום ההוראה, שם בדיוק, שבו כמה בוגרי למצוא הזדמנות המשימות. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את הכנסת. לפי Lujano (2000), מערכת החינוך מקסיקני הניסוי בעשור של 60´s ו- 70´s הביקוש הגדול על ידי מגזרי החברה השונים, המחפשים הזדמנויות להשכלה, כפיית לשלב בוגרי כסוכני חינוכיים בתהליך ההוראה של דיסציפלינות אקדמיות שונות. היה זה נושאים, אמנם שהם היה ידע במקצועות שלהם, הם חסרו הכנה רשמית בשדה החינוך. לאור אלה התנאים החברתיים, בתי הספר להשכלה גבוהה הודה כמות נכבדת של בוגרי לבצע את תפקיד ההוראה בכיתות שלהם, סביר להניח, כמה מהם קיבל את ההצעה מבלי רעיון אחד ברור של מה זה נועד ללמד, אלא היוו הזדמנות טובה כדי לשמש.

היום נותרו מופעים חינוכיים מודה מקצוע חדש כדי למלא את הריבועים של פרופסורים, ולא למרות הקריטריונים לבחירת חיזקו מתוך כוונה העלאת איכות החינוך, הוא מציאות כי לא כל מי סיכון לתוך הוראה, יש מחויבות זהה. על-פי Vaillant (2006), מדגישה כי יותר ויותר קשה למשוך את מקצוע טוב כדי לבצע את הקבוצה קבלה של פעילות, אחת הסיבות החשובות ביותר עבור עובדה זו מורכב לשלם הציע לשנות, דוכני מאוד על ידי מתחת מה שאתם מציעים במקצועות אחרים, להחליט אילו גורמים הכשרה לאנשי מקצוע לעבודה בשדות אחרים, כתוצאה מכך, מוסדות חינוך יש להחזיק פחות אנשים מוכנים. ברור, ההשלכות של מצב זה ישירות משתקפים ביצועים הוראה, שמקובל למצוא אוניברסיטאות, נושאים אשר מראות עניין מועט העבודה שלו, לספר על-ידי התנהגותם, שנראה לוקחים הוראה כפעילות חשיבות קטנה חייהם המקצועיים; למעשה, זה לא קשה להניח כי בהזדמנויות רבות, שהם קיימים מאז הוא המקום היחיד בו הוא יכול להעסיק, או אחרת אשר, לכבוש את הכיכר כדי להשיג יתרונות פרטי ואת לא בעד החינוך. כדי להרחיב אופקים, כדאי לבקר באתר של הליכוד. סוג זה של אנשים התנגדו בהדגשה על התמונה הצפוי של מורה, מאחר רחוק מלהיות נציגים המקלים על הלמידה של התלמידים ואת היזמים הידע חינם וקריטיים, מתנהג עם חוסר אחריות מלאה מקושטא תהליך למידה שבו צריך לגבור בכל מוסדות החינוך. הרבה מה תיאוריה ביחס התפקיד של המורה, הצביע על היבטים שונים, פונקציות, תכונות, אבל באופן כללי תנאי ניתן לומר כי החשוב ביותר הוא המבקשים שיפור מתמיד באיכות של מה, מה זה אומר, מה שהופך, עם הכוונה לתלמידיהם ללמוד לחשוב ולפעול כדי לפתור את הבעיות מול המדינהבכך אנו מתכוונים המורה professionalization (Nuguerza, 2004). לקחת בחשבון מה שנאמר עד כה, לאחר מכן, עלינו לשאוף על-ידי דרוש מורים ב הפעל, מחויבות גדולה ומסירות בעבודה מקצועית, לחנך מורים להם ובעתיד חשיבות כי יש את העבודה שלו עבור מערכת החינוך, ולכן לפיתוחה של המדינה. מסיבה זו, אנו חייבים להבהיר כי מקצוע ההוראה מחייבת של תרגיל באמת אחראי, הראשון ובראשונה, כאמור הוראה זו צריכה להיות בחירה של החיים המקצועיים, לא נסיבות של אותו, אם מישהו מחליט להפוך למורה היא בגלל שהוא מאמין בחינוך לא כי זה מקום בו מצא עבודה. הפניות Lujano, מ ג. (2000). הוראה, בין המודרניות Postmodernity. עבודת המאסטר. אסכולת נאסיונאל דה Estudios עשו אראגון UNAM. Nuguerza, ז. (ש ע) (2004). התהליך של מורה הכשרה להשכלה גבוהה לקראת מצוינות באיכות. מהמחקר, הפקולטה לפילוסופיה ואותיות, UNAM. Vaillant, ד (2006). למשוך ולשמר מקצוע טובים בתחום מקצוע ההוראה: מדיניות באמריקה הלטינית. היומן של החינוך. מס, אוגוסט, pp. 117-140. דף אישי