הנבואה הודי: רק כאשר העץ האחרון הוא נחתך, רק אחרי הנהר האחרון. זה מורעל, רק אחרי הדג האחרון שיש לתפוס, רק אז יודעים שאתם לא יכולים לאכול את הכסף. הדרך רוזלינדה חייב ללכת כל יום הוא מלא אבן ואבק. השמש ליבון של חצי האי ומקובה עצמה מציינת הבוקר מסתיים למהר ללא החמורים העוברים חוזר הביתה לאחר מילוי הבקבוקים שבו יש את המים טחנה סמוכה. במציאות לא כל כך קרוב, אבל היא ומשפחתה יש המים חמישה ק מ מהבית שלך יותר טוב זה לא עושה את זה בכל מקום כפי שזה קרה לפני. אלו היו זמנים אחרים, שסבלו אפילו יותר בחיפוש אחר באותו נוזל שקוף, נדירים ויקרים בעוד מספר דקות אמא והאחים יקבלו אותו בשמחה כי הם יכולים להכין את האוכל שלהם.

הילדה הקטנה לשנות את הבגדים שלו וללכת עוד שני ק מ לבית הספר שבו הוא מקבל שיעורים בכיתה המורה זה מדבר שפה משלו, מי חייב ללכת כמה שעות לעשות את עבודתם ללמד חשבון, אנגלית, מדע ונושאים אחרים כי היא תצטרך להבין את העולם אוהב אותה, להתקדם בחיים. לקבל ולבצע המים היא חלק מחיי היומיום לתושבים של חצי האי של גואירה, במיוחד, עבור האינדיאנים התיישבו באמצע ומצפון זה. כמה מסופקים ב- jag?eyes ב איפה המים העכורים ונותרה המכיל נוזל עבה של עלים, בוץ, גופות של חיות קטנות, זרעים, חול, חתיכות עץ, צואה חיה ואנושית כמו גם חמצן ומימן. את השיקוי הזה, עם מים נוזליים, שקוף וטהור הנצרכת בערים אחרות, כמו מרחוק ישמש כדי להכין את האוכל של צ'יצ'ה, ירגיע את הצמא של המשפחה כולה, כולל לילדים וקשישים. טחנת הרוח נוטה להיות החברה הכי טובה של הקהילה.

להבים מוחזקים בחלק העליון של המים מגדל הנשאבים מבטן האדמה, את זה בהישג ידו של כל אחד. מים עשוי להיות מעט מן מליחים כדי מלא מלוחים, אבל לא משנה: מים הוא ברכה, למרות טעמו אינה זהה הבקבוקים שנמצאו המקררים של בתי המלון או על המדפים של סופרמרקטים. הקיץ ממושך ואינטנסיבי הובילו את guajiros להיות החברים של הגשם.