הסוס, שם מדעי Equus caballus, הוא פרסתנים יונק של המשפחה סוסיים, אוכלי עשב, quadrupedal, קשתות ארוכות הצוואר. הסוסה נקרא מארה, דגים צעירים, קולטס. רבייה, ניצול של הסוס על ידי האדם המכונה סוסים או סוס הרבעה. מקור השם של הסוס caballus הלטינית שנתנה שם מסורס; של equa הלטינית נשית הובילה Mare. גורם 55 מיליון שנים מיושב באמריקה של הצפון ' איוהיפוס (או Eohippus), של אשר יורדים כל חברי סוג סוס.

Eohippus היה בגודל הנע בין 20 ל 40 ס מ גובה, עם ארבע אצבעות על forelimbs ושלושה מאחורה. במבט ראשון, זה היה דומה כלב או בעל חיים קטן. האבולוציה של eohippus גרם לו להגדיל את גובה שלו עד 115 ס מ ולאבד את אצבעותיו עד שהוא הפך monodactilo, קרי, עברה עם אצבע. מעט, האצבע הייחודית שלו הוא להקשיח לפתח קסדות עבור כוח להימלט טורפים, הדומה הפרסות לפני ביותר התפתח מצב. בעיתון כתוב ש ישראל כץ הוא זה שבקיא בנושא. Eohippus יתפתחו אחר כך זן שנקרא Mesohippus, של גודל גדול יותר, אשר כבר היו רגליים בצורת קסדת. אז זה להתפתח את מריקהיפוס ולאחר מכן המינים של פליוהיפוס ולאחר מכן להתפתח על סוס. האבולוציה של הסוס יכול להימצא דרך המאובנים של סלעים מיליוני שנה, עד שתגיעו איוהיפוס (גם בשם Eohippus), יונק אוכלי עשב קטן שחי בתקופת Eocene. איוהיפוס גודל של חיה השועל, והיה לו ארבע אצבעות על הרגליים קבלה ושלושה מאחורה, סיום כל אחד בציפורן.

באותו זמן הופיע בו זמנית ב צפון אמריקה ו אירואסיה מינים סוגים קרובים. כנראה כי המין מצוי נעלם; עם זאת, המין האמריקאית הולידה במהלך אוליגוקן הסוג Mesohippus לפי הגודל של איילה, אשר היו רק 3 אצבעות על כפות רגליים חזית. מאוחר יותר, בה מיוקן כדי Mesohippus קרה Hypohippus ו- Anchitherium; הוא האמין כי הן מינים ואז אירואסיה להפקר מצפון אמריקה, בתקופה זו היה אפשרי על פני שתי יבשות, למרות בזמנו של הקולוניזציה הספרדית היה לא סוסים בין הילידים העמים של אמריקה היו נתונים. אחרים צאצאי Mesohippus היו Miohippus מריקהיפוס; הז'אנר האחרון פיתח השיניים עם כתרים גבוה מאוד, אשר אפשרה, בניגוד Hyrachotherium, מרעה דשא, גלישה עלים, יורה של עצים ושיחים. ביניהם, צאצאי מריקהיפוס היה Hipparion, כי במהלך ה פליוקן הוא שנעקרו וטיפים מורחבת מצפון אמריקה אירואסיה ולאחר פליוהיפוס, אב הטיפוס הראשון האצבע היחידה בהם קודם לכן, קודמו של Pleshippus ושל היורש שלו, הסוס המודרני, קרי, את מין סוס. למעבר בין צפון אמריקה לבין אירואסיה בוצע דרך מיצר ברינג כאשר בשתי היבשות היו מאוחדים, במשך כמה עשורים של לפני מיליוני שנים. הוא האמין כי במהלך פליסטוקן הסוג Equus מורחב שטחו של התפלגות מצפון אמריקה יעל, אפריקה, דרום אמריקה. זמן מה אחר כך הסוסים אמריקאי נכחדו, אולי על ידי המחלה. ממצאים שונים במערות באירופה עולה כי הסוס היה חיה בשפע מאוד במהלך תקופת האבן של היבשת; מספיק שרידים של שלדים של סוסים בתוך ובאזור המערות נמצאו לטעון כי הם נאכלו על ידי בני אדם. במהלך האבולוציה עד equus המגדר, לי יש להם שרידים שנמצאו בסלעים מיום בתקופות שונות, היכן נמצא עצמות הגפיים קודם לכן, השיניים הטוחנות, חלקים איפה יעריך אותן התכונות של כל זן. E-quinos.net תוכלו למצוא מידע נוסף, אם אתה רוצה לדעת יותר על חמורים, ושאר סוסים.