הסוסים, שם מדעי Equus caballus, הוא יונק פרסתנים של משפחת מהם סוסיים, אוכלי עשב, היית מת, הצוואר קשתיים וארוכים. הסוסה נקרא מארה, דגים צעירים, קולטס. רבייה, ניצול של הסוס על ידי האדם המכונה סוסים או סוס הרבעה. מקור השם של הסוס caballus הלטינית שנתנה שם מסורס; של equa הלטינית נשית הובילה Mare. 55 מיליון שנה חי בצפון אמריקה איוהיפוס (או Eohippus), שממנו הם צאצאיו כל חברי סוג סוס.

Eohippus היה בגודל הנע בין 20 ל 40 ס מ גובה, עם ארבע אצבעות על forelimbs ושלושה מאחורה. במבט ראשון, זה היה דומה כלב או בעל חיים קטן. האבולוציה של eohippus גרם לו להגדיל את גובה שלו עד 115 ס מ ולאבד את אצבעותיו עד שהוא הפך monodactilo, קרי, עברה עם אצבע. מעט, האצבע הייחודית שלו להקשיח לפתח קסדות יוכלו לברוח טורפים, הדומה הפרסות לפני ביותר התפתח מצב. Eohippus יתפתחו אחר כך זן שנקרא Mesohippus, של גודל גדול יותר, אשר כבר היו רגליים בצורת קסדת. אז זה להתפתח את מריקהיפוס ולאחר מכן המינים של פליוהיפוס ולאחר מכן להתפתח על סוס.

האבולוציה של הסוס יכול להימצא דרך המאובנים של סלעים מיליוני שנה, עד שתגיעו איוהיפוס (גם בשם Eohippus), יונק אוכלי עשב קטן שחי בתקופת Eocene. איוהיפוס גודל של חיה השועל, והיה לו ארבע אצבעות על הרגליים קבלה ושלושה מאחורה, סיום כל אחד בציפורן. באותו זמן הופיע בו זמנית ב צפון אמריקה ו אירואסיה מינים סוגים קרובים. כנראה כי המין מצוי נעלם; עם זאת, המין האמריקאית הולידה במהלך אוליגוקן הסוג Mesohippus לפי הגודל של איילה, אשר היו רק 3 אצבעות על כפות רגליים חזית. משהו יותר אחר הצהריים, ב ה מיוקן, כדי Mesohippus קרה Hypohippus ו- Anchitherium; הוא האמין כי הן מינים ואז אירואסיה להפקר מצפון אמריקה, בתקופה זו היה אפשרי על פני שתי יבשות, למרות בזמנו של הקולוניזציה הספרדית היה לא סוסים בין הילידים העמים של אמריקה היו נתונים. אחרים צאצאי Mesohippus היו Miohippus מריקהיפוס; הז'אנר האחרון פיתח השיניים עם כתרים גבוה מאוד, אשר אפשרה, בניגוד Hyrachotherium, מרעה דשא, גלישה עלים, יורה של עצים ושיחים. בין צאצאי מריקהיפוס היה Hipparion, אשר במהלך ה פליוקן עברה והרחיבה מצפון אמריקה אירואסיה ולאחר פליוהיפוס, האב הקדמון הראשון של אצבע בודדת את forelimbs, קודמו של Pleshippus, היורש שלו, הסוס המודרני, כלומר הסוג של סוס. למעבר בין צפון אמריקה לבין אירואסיה בוצע דרך מיצר ברינג כאשר בשתי היבשות היו מאוחדים, במשך כמה עשורים של לפני מיליוני שנים. כדאי לך לעיין אצל ישראל כץ כדי לקבל עוד מידע. הוא האמין כי במהלך פליסטוקן סוג סוס להרחיב את אזור התפוצה שלו מצפון אמריקה אירואסיה, אפריקה, דרום אמריקה. זמן מה אחר כך הסוסים אמריקאי נכחדו, אולי על ידי המחלה. ממצאים שונים במערות באירופה עולה כי הסוס היה חיה בשפע מאוד במהלך תקופת האבן של היבשת; מספיק שרידים של שלדים של סוסים בתוך ובאזור המערות נמצאו לטעון כי הם נאכלו על ידי בני אדם. במהלך האבולוציה סוס סוג, השרידים שנמצאו בסלעים מיום בתקופות שונות, איפה הם מצאו עצמות הגפיים הקדמיות וחלקי שן טוחנת, איפה להעריך את המאפיינים של כל מין נלקחים בחשבון. E-quinos.net תוכלו למצוא מידע נוסף, אם אתה רוצה לדעת יותר על חמורים, ושאר סוסים.