בסך הכל, התנ ך מורכב 66 ספרים. הוא כולל 27 בברית החדשה. בברית החדשה פירוש כמו הפדרלית החדשה, אשר החליף את הברית הישנה (הברית הישנה). הזמן של הברית החדשה הוא ישוע המשיח, אשר בו זמנית פותח עידן חדש. הברית החדשה מתחילה עם ארבעה דיווחים שונים על החיים ועל העבודה של ישוע. דוחות אלה נקראים ספרי הבשורה גם, כי הנושא המרכזי הוא הבשורה, אז החדשות הטובות של המשיח, כלומר שהמשיח מת בגלל חטאי האדם וקמתי שוב ביום השלישי.

הבשורה הראשון נכתב על ידי מתיו, השני על-ידי מרקוס, השלישי על ידי לוק (שכתב במעשי השליחים), הרביעית על ידי יוחנן. פעולות ספרי הבשורה על פי לוקס קולנועי האותיות. פול פתח הריקוד העגול של האותיות עם הרומאים. זאת, בעקבות שתי האותיות של הקורינתים, הגלטיים, אל האפסיים-, אל הקולוסים, ו שתי האותיות אל התסלוניקים. המכתבים האלה היו פאולוס השליח נכתב.

זה מלווה את הרועה כביכול, אז הראשון והשני האות טימותי ואת המכתב. את פילימון – והספר של העברים לבצע את המעבר האותיות כללי, ג'יימס כל כך, איגרת פטרוס הראשונה והשניה, שלוש האותיות של ג'ון, את האות של ג'וד. ספר ההתגלות היא השלמתו של הברית החדשה. חלוקה זו היא קצת שונה-לותר. אבל עכשיו שהוזכר הכאן את חטיבת גברה. האיגרת נכתבה סביב 50 לספירה נחשב ספרו המוקדם של NT. אשר הוא הספר האחרון בכתב, הוא לא לגמרי בטוח. זה יכול להיות אחד מכתביו של ג'ון או התגלות. הגיע הזמן 100 לספירה. השפה המקורית של הברית החדשה היה יווני. הגירסה לטיני Vulgata שם. הרפורמציה מאת מרטין לותר היה נהדר דיפוזיה של הברית החדשה בגרמניה בזכות האומנות של הדפסת הספר. כיום, ישנם תרגומים שונים רבים אלפי שפות. כתוצאה מכך עותקים ישנים מאוד רבים זמינים, אנחנו יכולים נניח כי הטקסט של NT כפי שאנו מוצאים אותו היום, בעיקר מתאים למקור. אקרד Haase